Jak stworzyć serwer do CS:GO?

Jak stworzyć serwer do CS:GO?

Jeśli jesteś fanem gry CS:GO i chcesz stworzyć swój własny serwer, jest kilka kroków, które musisz podjąć, aby to zrobić. W tym artykule przedstawimy Ci przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci w uruchomieniu swojego własnego serwera CS:GO.

Metoda pierwsza

Krok 1: Pobierz serwer gry CS:GO

Pierwszym krokiem, jaki musisz podjąć, jest pobranie serwera gry CS:GO ze strony Steam. Aby to zrobić, otwórz aplikację Steam i przejdź do zakładki "Biblioteka". Następnie wyszukaj "CS:GO Dedicated Server" i pobierz go.

Krok 2: Zainstaluj serwer

Po pobraniu pliku instalacyjnego uruchom go i zainstaluj serwer gry CS:GO. Będziesz musiał wybrać folder, w którym chcesz zainstalować serwer.

Krok 3: Skonfiguruj serwer

Po zainstalowaniu serwera gry CS:GO, musisz go skonfigurować. W tym celu otwórz plik konfiguracyjny "server.cfg", który znajdziesz w folderze, w którym zainstalowałeś serwer. W pliku tym znajdziesz różne opcje konfiguracyjne, które możesz dostosować do swoich potrzeb.

Krok 4: Otwórz porty

Aby inni gracze mogli dołączyć do Twojego serwera, musisz otworzyć odpowiednie porty. Aby to zrobić, musisz zmodyfikować ustawienia routera lub firewalla. Porty, które musisz otworzyć, to: 27015, 27016 i 27017.

Krok 5: Uruchom serwer

Po wykonaniu powyższych kroków, możesz uruchomić swój własny serwer CS:GO. Aby to zrobić, otwórz plik "srcds.exe", który znajdziesz w folderze, w którym zainstalowałeś serwer. Po uruchomieniu serwera, inni gracze będą mogli dołączyć do Twojego serwera, korzystając z adresu IP Twojego komputera i numeru portu.

Podsumowanie

Tworzenie własnego serwera gry CS:GO może być świetną zabawą i ciekawym doświadczeniem. Jeśli chcesz stworzyć swój własny serwer, postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem krok po kroku, a będziesz miał swój własny serwer gry CS:GO w krótkim czasie. Pamiętaj jednak, że tworzenie serwera wymaga pewnych umiejętności technicznych i może być trudne dla początkujących użytkowników.

Metoda druga

Oczywiście, istnieje druga opcja tworzenia serwera do gry CS:GO, która polega na skorzystaniu z hostingu gier. Hosting gier to usługa, która oferuje serwery gier dla użytkowników, którzy chcą grać na własnych serwerach, ale nie chcą martwić się o instalowanie i konfigurowanie serwera na własnym komputerze.

Oto kilka kroków, jak skorzystać z hostingu gier w celu stworzenia swojego własnego serwera CS:GO:

Krok 1: Wybierz hosting gier

Na rynku jest wiele firm oferujących hosting gier, więc warto poświęcić trochę czasu na porównanie ofert i wybranie najlepszej dla siebie. Osobiście polecamy hosting 1shot1kill. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak dostępność serwerów, koszty abonamentu, jakość obsługi technicznej czy funkcjonalność panelu administracyjnego.

Krok 2: Wybierz pakiet

Kiedy już wybierzesz hostingu gier, musisz wybrać odpowiedni pakiet, który odpowiada Twoim potrzebom. W zależności od wybranego pakietu będziesz miał określony limit graczy, przestrzeni dyskowej oraz transferu danych.

Krok 3: Zainstaluj serwer

Po zakupieniu odpowiedniego pakietu, hosting gier powinien umożliwić Ci łatwe i szybkie zainstalowanie serwera gry CS:GO na ich serwerze. Często w panelu administracyjnym hosting gier jest opcja automatycznego instalowania serwera.

Krok 4: Skonfiguruj serwer

Po zainstalowaniu serwera gry CS:GO, musisz go skonfigurować. W tym celu również używasz pliku konfiguracyjnego "server.cfg", który znajdziesz w panelu administracyjnym hostingu gier. W pliku tym znajdziesz różne opcje konfiguracyjne, które możesz dostosować do swoich potrzeb.

Krok 5: Uruchom serwer

Po wykonaniu powyższych kroków, Twój serwer CS:GO powinien być gotowy do działania. Możesz teraz zaprosić innych graczy, którzy będą mogli dołączyć do Twojego serwera, korzystając z adresu IP serwera hostingu gier.

Podsumowanie

Hosting gier to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się własnym serwerem gry CS:GO bez konieczności instalowania i konfigurowania go na swoim własnym komputerze. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z hostingu gier, postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem, a będziesz miał swój własny serwer gry CS:GO w krótkim czasie. Pamiętaj jednak, że hosting gier również wymaga pewnych umiejętności technicznych i może być trudne.

Nasze serwery

Sprawy związane z serwerami załatwisz na naszym discordzie.

Obrazek dla Wesprzyj nasz projekt

Wesprzyj nasz projekt

Wyślij nam coina na rozwój

Bonusy

TOP5 graczy tygodnia

downArrow

Bądź w TOP5 najlepszych graczy danego tygodnia i odbierz sowitą nagrodę! (Od 50 do 250 FC)

Najlepszy gracz miesiąca

downArrow

Zostań najlepszym graczem miesiąca i odbierz sowitą nagrodę! (+1000 FC)

Najlepszy gracz dnia

downArrow

Zostań najlepszym graczem dnia i odbierz sowitą nagrodę! (+100 FC)

Prefix na Steamie

downArrow

Dodaj do swojego nicku na Steamie prefix "fefeteam.pl" i odbieraj dodatkowe FEFECOINSY co dziesięć minut! (+5)

Polecaj nas znajomym

downArrow

Polecaj nas znajomym i odbieraj dodatkowe FEFECOINSY! Podaj swój kod referencyjny który znajdziesz w "moje konto" koledze lub koleżance a punkty zostaną automatycznie dodane do Twojego konta! Pamiętaj że kod można wpisać tylko podczas pierwszego logowania na stronie.

Linki